U12 BOYS 7v7, 9V9 league

WEEK X / THURSDAY AUGUST 25 /2022 FINAL  

TIMEFIELDTEAMSJERSEYS
MM
6:00 PMTURF FIELD#1LINDEN WILD CUBSVSOLD BRIDGE RIPTIDEFINAL
7:15 PMTURF FIELD#2SPD PROJECTVS HOLMDEL BAYERN MUNICH3ED & 4TH PLACE
7:15 PMGRASS FIELD#3WOODBRIDGE BENFICAVS

WEEK IX / THURSDAY AUGUST 18 /2022 PLAYOFFS 

TIMEFIELDTEAMSJERSEYS
MM
6:00 PM TURF FIELD #1LINDEN WILD CUBS7VSHOLMDEL BAYERN MUNICH3
7:15 PM GRASS FIELD #3 WOODBRIDGE BENFICAVSSOUTH RIVER STARS
8:15 PMTURF FIELD #2OLD BRIDGE RIPTIDE4VSSPD PROJECT3

 

WEEK VI / THURSDAY AUGUST 11 /2022  

TIMEFIELDTEAMSJERSEYS
MM
6:00 PMTURF FIELD#2 WOODBRIDGE BENFICA
4VS OLD BRIDGE RIPTIDE6PLAYING THE REMAINING 18 MINUTES LEFT FROM THE LIGHTING,
7:10 PMTURF FIELD#2LINDEN WILD CUBS4V/SHOLMDEL BAYERN MUNICH2
8:15 PMTURF FIELD#2SPD PROJECT8V/S WOODBRIDGE BENFICA2
6:00 PM TURF FIELD#2 OLD BRIDGE RIPTID3 V/SSOUTH RIVER STARS0FORFEIT
TEAMSGPWDLGFGAGDPTOS
LINDEN WILD CUBS 6 5 1038211716
OLD BRIDGE RIPTIDE 6 5 0 127 16 1115
SPD PROJECT 6 3 0 34030109
HOLMDEL BAYERN MUNICH 6 2 0 4 18 21-3 6
WOODBRIDGE BENFICA61052735-83
SOUTH RIVER STARS60152024-41

WEEK V / THURSDAY AUGUST 04 /2022  

TIMEFIELDTEAMSJERSEYS
MM
6:00PM GRASS FIELD #1SOUTH RIVER STARS

5V/SHOLMDEL BAYERN MUNICH2
7:10PM GRASS FIELD #1 WOODBRIDGE BENFICA3V/SOLD BRIDGE RIPTIDE5POSTPONED CAUSE OF LIGHTING, 18 MINUTES LEFT
8:15PM GRASS FIELD #1LINDEN WILD CUBS11V/SSPD PROJECT5PRE-PLAY
8:15PM GRASS FIELD #1HOLMDEL BAYERN MUNICH4V/SSPD PROJECT3MAKE-UP
TEAMSGPWDLGFGAGDPTS
LINDEN WILD CUBS 5 4 10 34191513
OLD BRIDGE RIPTIDE 4 30 118 14 49
SOUTH RIVER STARS 5 21 2 20 21 -17
SPD PROJECT 5 2 0 3 32284 6
HOLMDEL BAYERN MUNICH52031617-16
WOODBRIDGE BENFICA41031921-23

WEEK IV /THURSDAY JULY 28 /2022 /  

TIMEFIELDTEAMSJERSEYS
MM
6:00 PM TURF FIELD#1HOLMDEL BAYERN MUNICH 5 WOODBRIDGE BENFICA2
7:10 PM TURF FIELD#1 SPD PROJECT5V/SOLD BRIDGE RIPTIDE7
8:15 PMTURF FIELD#1 LINDEN WILD CUBS 5V/SSOUTH RIVER STARS5
V/S
TEAMSGPWDLGFGAGDPTS
LINDEN WILD CUBS 5 4 1 0 34 19 15 13
OLD BRIDGE RIPTIDE 430 1 18 14 4 9
SPD PROJECT4 2 0 2 29 25 4 6
SOUTH RIVER STARS 4 1 1 2 15 19 -4 4
HOLMDEL BAYERN MUNICH310210913
WOODBRIDGE BENFICA41031921-23

WEEK III / THURSDAY JULY 21 /2022  

TIMEFIELDTEAMSJERSEYS
MM
6:00 PM GRASS FIELD #1 SPD PROJECTV/SHOLMDEL BAYERN MUNICHPOSTPONED
7:10 PM GRASS FIELD #1SOUTH RIVER STARS
3V/S WOODBRIDGE BENFICA2
8:15 PM GRASS FIELD #1OLD BRIDGE RIPTIDE 3V/SLINDEN WILD CUBS4
TEAMSGPWDLGFGAGDPTS
LINDEN WILD CUBS 4 40 0 29 1415 12
SPD PROJECT 3 2 0 1 2418 6 6
OLD BRIDGE RIPTIDE 3 2 0 1` 119 2 6
WOODBRIDGE BENFICA 3 1 0 2 17161 3
SOUTH RIVER STARS31021014-43
HOLMDEL BAYERN MUNICH200257-20

WEEK II / THURSDAY JULY 14 /2022  

TIMEFIELDTEAMSJERSEYS
MM
6:00 PM TURF FIELD#2LINDEN WILD CUBS 11V/S WOODBRIDGE BENFICA 4
7:10 PM TURF FIELD#2SOUTH RIVER STARS5V/S SPD PROJECT8
8:15 PMGRASS FIELD #1OLD BRIDGE RIPTIDE 4V/SHOLMDEL BAYERN MUNICH3
TEAMSGPWDLGFGAG DIFPTS
SPD PROJECT2200197126
LINDEN WILD CUBS220014686
OLD BRIDGE RIPTIDE22008536
WOODBRIDGE BENFICA2101151323
HOLMDEL BAYERN MUNICH200257-20
SOUTH RIVER STARS2002712-50

WEEK I / THURSDAY JULY 07 /2022  

TIMEFIELDTEAMSJERSEYS
Sayreville Soccer Complex, 4441 Bordentown ave, SayrevilleMM
6:00 PM TURF FIELD#1OLD BRIDGE RIPTIDE4V/SSOUTH RIVER STARS2
7:10 PM TURF FIELD#1UNION BEACH DYNAMO2V/SSPD PROJECT11
8:15 PM TURF FIELD#1 HOLMDEL BAYERN MUNICH2V/SLINDEN WILD CUBS3
TEAMSGPWDLGFGAGDPTS
SPD PROJECT110011293
OLD BRIDGE RIPTIDE11004223
LINDEN WILD CUBS11003213
HOLMDEL BAYERN MUNICH100123-10
SOUTH RIVER STARS100124-20
UNION BEACH DYNAMO1001211-20

 

TEAMSFIELDTEAMSJERSEYS
MM
TEAMSGPWDLGFGAG DIFPTS

13

 

TIMEFIELDTEAMSJERSEYS
MM
TEAMSGPWDLGFGAGDPTOS

RULES OF THE GAMES:

This is a 4, 6 or 8 team’s league.

If it’s 4 teams, each team will play each other twice, plus 2 extra games, then the playoffs and the final.

The winner of the Final will be crown champion & be awarded a trophy.  

If it’s 6 teams all teams will play against each other once, plus 3 exta games then the playoffs & final.

The winner of the Final will be crown champion & will be awarded a trophy.

If it’s 8 teams, each team will play each other once, plus 1 extra game then the playoffs & the final.

The winner of the Final will be crown champion & will be awarded a trophy

  1. All Team must dress with uniforms.
  2. All teams will have a minimum of 6 players
  3. 6 players & a goalie 7v7 or 9v9
  4. Games are 60 minutes or two 30-minute halves with 5 minutes’ break.
  5.  Wear your shin guards.
  6. Throw in are with the hand
  7. All Kicks are indirect except in the penalty box, 5 yards distance on any other kicks
  8. Penalties must be taken at the 10-yard line.
  9.  Goalkeepers can‘t punt or throw pass the middle.unless the ball touches a players or the ground

10. Yellow card is 2 minutes with sub.